PRZETARGI


Ogłoszenie na dostawę (wraz z transportem) i instalację sprzętu wraz z oprogramowaniem do stworzenia infrastruktury- pracowni digitalizacji

Dostawa ( wraz z transportem) i instalacja sprzętu wraz z oprogramowaniem do stworzenia infrastruktury- pracowni digitalizacji w ramach realizacji wieloletniego

programu rządowego kultura+ priorytet digitalizacja

 

 

 

Nasz znak: A-30/8/15

 

I.      ZAMAWIAJĄCY

WOJEWÓDZKA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. ZBIGNIEWA HERBERTA

UL. SIKORSKIEGO 107

66-400 GORZÓW WLKP.

www.wimbp.gorzow.pl

e-mail: sekretariat@wimbp.gorzow.pl

tel./fax – 095 727 80 40

 

II.      TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z art. 39 ustawy w trybie przetargu nieograniczonego o wartości zamówienia mniejszej niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych ((Dz. U. z 2013 r. poz. 907, 984, 1047 i 1473, z 2014 r. poz. 423, 768, 811, 915, 1146 i 1232 oraz z 2015 r. poz. 349).

 

III.      OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

1.  Przedmiotem zamówienia jest dostawa (wraz z transportem) i instalacja sprzętu wraz z oprogramowaniem do stworzenia infrastruktury – pracowni digitalizacji w ramach realizacji Wieloletniego Programu Rządowego Kultura + - priorytet Digitalizacja.

 

1.1.  Informacja szczegółowa

         W zakres zamówienia wchodzi :

         ·  Dostawa kompleksowego wyposażenia sprzętowego i oprogramowania.

         ·  Instalacja, konfiguracja i testowanie dostarczonego sprzętu.

         ·  Przeszkolenie  pracowników w zakresie obsługi sprzętu.

 

1.2. Zamówienie zostało podzielone na 3 części:

 

Część 1 - skaner A1 z osprzętem i oprogramowanie; skaner do slajdów i negatywów. 

Część 2 - serwer do udostępnienia zdigitalizowanych materiałów wraz z dyskami; zewnętrzna macierz dyskowa wraz z dyskami.

Część 3 - oprogramowanie do zarządzania dokumentami PDF, Djvu wraz OCR oraz do edycji grafiki rastrowej.

             Szczegółowy zakres dostawy zawiera załącznik nr 1a, 1b i 1c do SIWZ.

1.3.  Dostarczony sprzęt musi być fabrycznie nowy, wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi normami, posiadać niezbędne certyfikaty i instrukcje obsługi w języku polskim, licencje na oprogramowanie, deklaracje zgodności CE łącznie z oznakowaniem sprzętu.

Dostarczony sprzęt musi pochodzić z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych, zapewniających realizację świadczeń gwarancyjnych.

 

2.  Wspólny Słownik Zamówień – CPV

      30200000-1 Urządzenia komputerowe

      30124500-9 Akcesoria do skanerów

      30216111-0 Skanery komputerowe

      48000000-8 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

      48620000-0 Systemy operacyjne

      48823000-3 Serwery plików

 

IV.      ZAMAWIAJĄCY  DOPUSZCZA SKŁADANIE OFERT CZĘŚCIOWYCH.

 

V.       ZAMAWIAJĄCY NIE DOPUSZCZA SKŁADANIA OFERT WARIANTOWYCH.

 

VI.      ZAMAWIAJĄCY NIE DOPUSZCZA ZAMÓWIENIA UZUPEŁNIAJĄCEGO.

 

VII.     TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA.

Termin realizacji zamówienia – 28 dni od dnia podpisania umowy.

 

VIII.     WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU.

1.  O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczące:

    -  posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień,

     -  posiadania wiedzy i doświadczenia,

     -  dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, sytuacji ekonomicznej i finansowej.

2.  O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

 

IX.      DOKUMENTY WYMAGANE OD WYKONAWCÓW

1.  W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Wykonawca składa:

  • Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 3)
  • Wykaz wykonanych lub wykonywanych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem dostawie stanowiącej przedmiot zamówienia wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu zamówienia, dat wykonania i podmiotów na rzecz których dostawy zostały wykonane (załącznik nr 4), wraz z poświadczeniami że dostawy zostały wykonane należycie.

         Wykaz musi zawierać co najmniej:

  • dwie dostawy o wartości każdej z nich minimum 50% ceny ofertowej brutto (tylko dla części I i II). 

         Ocena warunku wg formuły spełnia/ niespełnia

  •  opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od kontraktowej i deliktowej odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę minimum 200.000 zł.

           Ocena warunku wg formuły spełnia/niespełnia.

  • W przypadku, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych przedmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków,  pisemne zobowiązanie podmiotów oddających do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia (załącznik nr 5).

2.  W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1

  • Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (załącznik nr 3).
  • Aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji , w celu wykazania braku do podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2  ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub składania ofert.
  • Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub składania ofert.
  • Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub składania ofert.
  • Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

3.  Dokumenty podmiotów zagranicznych.

     Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej przedkłada:

  • Dokument wystawiony w kraju , w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

            -   nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu
                składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,

             -  nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie-wystawiony nie wcześniej niż na 6 miesięcy przed
                upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo
                składania ofert.

 

4. Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej.

Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej (załącznik nr 6)

 

5.  Wykonawcy występujący wspólnie składają następujące dokumenty samodzielnie:

  • Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy
  • Aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji , w celu wykazania braku do podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2  ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub składania ofert
  • Aktualną informację z krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
  • Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej
  • Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia lub reprezentowania ich w zawarciu  umowy o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego. Treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania.

6.  Inne dokumenty:

  • Formularz ofertowy (załącznik nr 2).
  • Opis oferowanego przedmiotu zamówienia - nazwa producenta, model parametry na poziomie szczegółowości co najmniej jak w SIWZ-ie.
     

X.  WADIUM

Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

 

XI.  OSOBY UPOWAŻNIONE DO KONTAKTÓW Z WYKONAWCAMI.

       W postępowaniu oświadczenia, dokumenty, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują
       pisemnie, faksem lub droga elektroniczną.

       Dokumenty przesłane faksem lub drogą elektroniczną na żądanie każdej ze stron otrzymanie ich powinno być niezwłocznie
       potwierdzone.

     

       Osoby upoważnione do kontaktów z wykonawcami:

  • w sprawach specyfikacji technicznej

      Sebastian Wróblewski

      sebastian@wimbp.gorzow.pl

      tel. 95 727 80 41

  • w sprawach formalnych

     Monika Szadkowska-Konwa

             monika@wimbp.gorzow.pl

     tel. 95 727 70 63 lub 503 192 962

 

XII.  OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY

  1. Ofertę należy sporządzić zgodnie z SIWZ.
  2. Ofertę należy złożyć w formie pisemnej; wymagane dokumenty należy przedstawić w formie oryginałów lub kopii opatrzonych klauzulą „ZA ZGODNOŚĆ Z ORYGINAŁEM”, poświadczone przez wykonawcę.
    W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających o udzielenie przedmiotowego zamówienia oraz w przypadku podmiotów oddających do dyspozycji wykonawcy niezbędne zasoby, kopie składanych dokumentów muszą być podpisane za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub te podmioty
  3. Oferta wraz załącznikami musi być przygotowana w języku polskim, dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z ich tłumaczeniem na język polski, poświadczone przez wykonawcę.
  4. Każda zapisana strona oferty musi być podpisana przez wykonawcę, również załączniki stanowiące oświadczenia wykonawcy; miejsca, w których wykonawca naniósł zmiany muszą być, pod rygorem nieważności, podpisane przez wykonawcę i opatrzone datą naniesionej zmiany.
    Wszystkie zapisane strony ofert powinny być ponumerowane, całość spięta w sposób zapobiegający jej dekompletacji.
  5. W przypadku, gdy wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, do oferty należy dołączyć oryginał pełnomocnictwa określający jego zakres.
  6. Informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa, w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, co do których wykonawca zastrzegł, nie później niż w terminie składania ofert, że nie mogą być udostępnione, muszą być opatrzone klauzulą „NIE UDOSTĘPNIAĆ-INFORMACJE STANOWIĄ TAJEMNICĘ PRZEDSIĘBIORSTWA W ROZUMIENIU ART. 11 UST.4 USTAWY O ZWALCZANIU NIEUCZCIWEJ KONKURENCJI”.
    Informacje te powinny stanowić odrębną część oferty i nie złączone z nią w sposób trwały.
  7. Oferta może być złożona na własnych formularzach wykonawcy.
  8. Koszty przygotowania oferty ponosi wykonawca.
  9. Ofertę należy złożyć w nieprzejrzystym i zamkniętym opakowaniu oznakowanym następująco:

 

OFERTA W POSTĘPOWANIU NA :

 

Dostawę (wraz z transportem) i instalację  sprzętu wraz z oprogramowaniem do stworzenia infrastruktury – pracowni digitalizacji w ramach realizacji Wieloletniego Programu Rządowego Kultura + - priorytet Digitalizacja.

( Nie otwierać przed 20.07.2015 r. godz. 10:00)

 

XIII.  KRYTERIA WYBORU OFERTY ORAZ SPOSÓB OBLICZANIA CENY.
        Każda część oferty będzie oceniana oddzielnie.

 

     1. Kryteria wyboru ofert:

  • Cena 80 %

       2. Sposób obliczania]

  • Kryterium I - Cena – waga 80%

- w trakcie oceny ofert kolejnym oferentom zostaną przydzielone punkty wg wzoru

 

                        Cena oferowana najniższa brutto

CENA = ----------------------------------------------------- x 80 pkt x 80%

                        Cena badanej oferty

 

Oferowana cena powinna obejmować całkowity koszt wykonywanej dostawy   i obejmować wszystkie koszty związane z realizacja przedmiotowego zamówienia.

  • Kryterium II – Termin realizacji – waga 20 pkt. - 20 %.

            - termin realizacji – 28 dni – 0 pkt.

            - termin realizacji – do 21 dni – 10 pkt.

            - termin realizacji – do 14 dni – 20 pkt.

 

XIV.  TERMINY

1.  Termin związania ofertą:

      1.1.  Wykonawca składający ofertę pozostaje z nią związany 30 dni licząc od dnia, w którym minął  terminu składania ofert.

      1.2.  W uzasadnionych przypadkach, co najmniej na 7 dni przed upływem terminu zawiązania ofertą, Zamawiający może tylko raz zwrócić do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu na oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 30 dni.

2.   Termin i miejsce składania ofert:

      Ofertę należy złożyć osobiście do dnia 22.07.2015 r. godz. 12:00 w Sekretariacie WiMBP II piętro pokój 202 (wejście od ul.
      Kos. Gdyńskich) lub przesłać pocztą w w/w terminie.

3.   Termin i miejsce otwarcia ofert

       Otwarcie ofert nastąpi w dniu 22.07.2015 r. o godz. 12:15 w siedzibie Zamawiającego – pokój 216 II piętro.

 

XV.  ZMIANA I WYCOFANIE OFERT.

  1. Przed upływem terminu składnia ofert, Wykonawca może zmienić lub wycofać ofertę.
  2. Żadna z ofert nie może być zmieniona ani wycofana po upływie terminu składania ofert.
  3. Zmiana oferty może nastąpić, tylko poprzez złożenie zmienionej, pisemnej oferty według takich samych zasad jak wcześniej składana oferta. Oferta zmieniająca wcześniej złożoną wcześniej ofertę musi jednoznacznie wskazać, które postanowienia oferty są zmieniane.
  4. Wykonawca może wycofać już złożoną ofertę, tylko przed upływem terminu składania ofert. Zamawiający może wydać ofertę Wykonawcy, tylko na podstawie pisemnego żądania zwrotu oferty,  złożonego przez osobę upoważnioną ze strony Wykonawcy do wykonania tej czynności. Upoważnienie do wycofania oferty musi być załączone do żądania zwrotu oferty.
     

XVI.  TRYB UDZIELANIA WYJAŚNIEŃ DOTYCZĄCYCH SPECYFIKACJI.

  1. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ drogą pisemną, faksem lub drogą elektroniczną.
  2. Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, pod warunkiem, że wniosek o udzielenie wyjaśnień wpłynie do Zamawiającego nie później niż do końca dnia w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składnia ofert.
  3. Zamawiający przekaże treść zawartych pytań wszystkim Wykonawcą bez ujawniania jego źródła oraz zamieści na swojej stronie internetowej.
  4. Zamawiający w uzasadnionych przypadkach, przed terminem składnia ofert może zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną zmianę przekazuje wszystkim Wykonawcom i zamieszcza na swojej stronie internetowej.

 

XVII.  OTWARCIE I OCENA OFERT.

  1. Otwarcie ofert jest jawne.
  2. Przed otwarciem ofert Zamawiający poda kwotę jako zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
  3. Podczas otwarcia ofert Zamawiający poda do ogólnej wiadomości nazwę i adres Wykonawcy, którego oferta jest otwierana a także informacje dotyczące oferowanej ceny za wykonanie zamówienia.
  4. Wykonawca, który będzie nieobecny przy otwieraniu ofert może wystąpić do Zamawiającego z pisemnym wnioskiem o przesłanie informacji z otwarcia ofert.
  5. W części niejawnej posiedzenia Zamawiający dokona badania złożonych ofert oraz ich oceny zgodnie z wymogami SIWZ.
  6. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający zawiadomi równocześnie Wykonawców, którzy złożyli oferty, o Wykonawcach wykluczonych                 z postępowania i o Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone podając uzasadnienie prawne i faktyczne oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę i adres Wykonawcy, którego ofertę wybrano z uzasadnieniem jej wyboru.
  7. Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zamieści na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń w swojej siedzibie.

 

XVIII.  ZABEZPIECZENIE NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY

Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

1. Zamawiający żąda od wybranego w postępowaniu Wykonawcy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10% ceny ofertowej brutto.

UWAGA:-  tylko dla części I i II zamówienia.

2. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy należy wnieść przed zawarciem umowy w jednej lub kilku następujących formach:

2.1.  w pieniądzu - przelewem bankowym

na konto GBS 62 8363 0004 0034 6270 2000 0001 z dopiskiem „zabezpieczenie – znak sprawy A-30/2/2015

2.2.  w formach niepieniężnych:

                ·  poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, jako poręczeniach pieniężnych

                ·  poręczeniach bankowych

                ·  gwarancjach babkowych

                ·  gwarancjach ubezpieczeniowych

                ·   poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 200o r. o
                     utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. nr 109 poz.1158 z późn. zm.).

3. Zabezpieczenie złożone w formach o których mowa w pkt. 2.2. SIWZ musi zawierać zobowiązanie gwaranta lub 
    poręczyciela do bezwarunkowej, na każde żądanie Zamawiającego wypłaty, do kwot gwarantowanych, żądanej kwoty w
    ramach pokrycia roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.

4. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 70% Zamawiający zwróci Wykonawcy w terminie 30 dni od daty
    wykonania przedmiotu zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. Pozostałą kwotę
    zabezpieczenia, w wysokości nie więcej niż 30% , Zamawiający zwróci w terminie 15 dni po upływie terminu gwarancji, 
    chyba że Zamawiający wcześniej podjął wymagana kwotę w wyniku niewykonania lub nienależytego wykonania przedmiotu
    umowy.

 

XIX.  ZAWARCIE UMOWY. ISTOTNE DLA STRON POSTANOWIENIA KTÓRE ZOSTANĄ WPROWADZONE DO TREŚCI UMOWY.

  1. Wzór umowy stanowi załącznik nr 7 do specyfikacji.
  2. Zakazuje się istotnych zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której wybrano Wykonawcę.
  3. Zmiana z naruszeniem ustawy jest nieważna.
  4. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści umowy: 
    Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania w umowie następujących zmian:

    · terminu realizacji umowy w przypadku, gdy wystąpiły okoliczności, których strony nie mogły przewidzieć pomimo
      zachowania należytej staranności w przygotowaniu postępowania,

    · zmiana sposobu finansowani zadania przez Zamawiającego,
    · zmianę osób reprezentujących strony

Wszelkie zmiany i uzupełnienia mogą być dokonane za zgodą obu stron w formie pisemnej w postaci aneksu, pod rygorem nieważności.

 

XX.   ŚRODKI OCHRONY PRAWNEJ

Wykonawcy oraz innym osobom przewidzianym ustawą, których interes prawny  w uzyskaniu zamówienia doznał lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy,  przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w Dziale VI ustawy Pzp.

 

XXI.  KOŃCOWE POSTANOWIENIA

W sprawach nieuregulowanych niniejszą specyfikacją mają zastosowanie przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych i przepisy kodeksu cywilnego.

ZAŁĄCZNIKI:

  1. Szczegółowy zakres zamówienia.

  2. Formularz ofertowy.
  3. Oświadczenie o spełnianiu warunków.
  4. Wykaz wykonanych dostaw.
  5. Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
  6. Informacja o przynależności do grupy kapitałowej.
  7. Wzór umowy.

Adres strony internetowej.doc

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA.pdf

specyfikacja techniczna.doc

Załączniki.doc

Umowa.doc


 

Do wszystkich wykonawców

 

 

Nasz znak: A-30/8/15                                                                               Data: 15.07.15 r.

 

 

Dotyczy:postępowania o zamówienie publiczne na „Dostawę (wraz z transportem) i instalację sprzętu wraz z oprogramowaniem do stworzenia infrastruktury - pracowni digitalizacji w ramach Wieloletniego Rządowego Programu Kultura+ priorytet Digitalizacja”.

 

Zgodnie z art. 38 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. 2013 poz. 907 z późn.zm.) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wlkp. im. Zbigniewa Herberta udziela odpowiedzi na otrzymane w dniu 15.07.2015 r. zapytanie:

 

Zapytanie 1:

Dostępne na rynku monitory ze złączem D-Sub ( VGA analogowe ) posiadają hub USB 2.0 natomiast monitory wyposażone w hub USB 3.0 nie posiadają złącza D-Sub.

W związku z powyższym czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie monitora bez złącza D-Subi z hubem USB 3.0

Według opisu stacji roboczej będącej częścią procedury przetargowej złącze D-Sub nie będzie wykorzystane ponieważ karta graficzna posiada wyjścia DP i DVI.

Usunięcie konieczności posiadania przez monitor złącza D-Sub nie pomniejsza wartości technicznej monitora i powoduje, że można zastosować monitor z nowej linii produktowej.

Zmiana jest nieistotna z technicznego punktu widzenia i w żaden sposób nie ingeruje w pozostałe parametry systemu do digitalizacji.

 

Odpowiedź:

Zamawiający dopuszcza zastosowanie monitora bez złącza 15-stykowego D-Sub, pozostałe parametry techniczne monitora pozostają bez zmian.

 

odpowiedż-1.pdf


Do wszystkich wykonawców

 

 

Nasz znak: A-30/8/15                                                                               Data: 17.07.2015 r.

 

 

Dotyczy:postępowania o zamówienie publiczne na „Dostawę (wraz z transportem) i instalację sprzętu wraz z oprogramowaniem do stworzenia infrastruktury - pracowni digitalizacji w ramach Wieloletniego Rządowego Programu Kultura+ priorytet Digitalizacja”.

 

Zgodnie z art. 38 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. 2013 poz. 907 z późn.zm.) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wlkp. im. Zbigniewa Herberta udziela odpowiedzi na otrzymane w dniu 16.07.2015 r. zapytanie:

 

Zapytanie 1:

Zamawiający opisując parametry skanera dziełowego, nie uwzględnił rozdzielczości w jakiej winno skanować urządzenie. Jest to parametr niezwykle istotny przy założeniu, iż przedmiotem skanowania są drogocenne zbiory.

Czy Zamawiający oczekuje skanera dziełowego w formacie A1, którego minimalny parametr rozdzielczości wynosi 300 dpi?

 

Odpowiedź:

Zamawiający oczekuje że w ofertach będą skanery dziełowe w formacie A1, którego minimalny parametr rozdzielczości będzie wynosił 300 dpi.

 

Zapytanie 2:

Zamawiający opisując parametry skanera dziełowego, nie zawarł informacji o szybie dociskowej, będącej elementem wpływającym bezpośrednio na jakość skanów. Jest to parametr niezwykle istotny przy założeniu, iż przedmi9otem skanowania są drogocenne zbiory.

Czy Zamawiający oczekuje skanera dziełowego z automatycznie podnoszoną i opuszczaną szybą dociskową oraz możliwością skanowania zbiorów z podniesioną szybą – bez jej uprzedniego demontażu? Pod pojęciem automatycznego podnoszenia i opuszczania szyby rozumie się taką konstrukcję skanera, która nie będzie wymagać od operatora ręcznego operowania szybą dociskową.

 

Odpowiedź:

Zamawiający oczekuje że skaner formatu A1 będzie miał możliwość jak największej możliwe automatyzacji pracy operatora urządzenia, a więc automatycznie podnoszoną i opuszczaną szybą dociskową oraz z możliwością skanowania zbiorów z podniesioną szybą bez jej uprzedniego demontażu jest jak najbardziej wskazana i pożądana zaleta skanera działowego formatu A1.

odpowiedż-2.pdf

 


 

Do wszystkich wykonawców

 

 

Nasz znak: A-30/8/15                                                                               Data: 16.07.2015 r.

 

 

Dotyczy:postępowania o zamówienie publiczne na „Dostawę (wraz z transportem) i instalację sprzętu wraz z oprogramowaniem do stworzenia infrastruktury - pracowni digitalizacji w ramach Wieloletniego Rządowego Programu Kultura+ priorytet Digitalizacja”.

 

Zgodnie z art. 38 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2013 poz. 907 z późn.zm.) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wlkp. im. Zbigniewa Herberta udziela odpowiedzi na otrzymane w dniu 16.07.2015 r. zapytanie:

 

Zapytanie 1:

W SIWZ określono minimalną grubość skanowanego zasobu: 170 mm.

Tego typu zapis jest dokładnym odzwierciedleniem specyfikacji konkretnego urządzenia tj. OS 12000 A1 firmy Zeutschel na które ofertę może złożyć wyłącznie jedna firma tj. Digital Center. W związku z powyższym treść SIWZ jest sprzeczna z zapisami Rozdział 2 Art. 7. ustawy Prawo zamówień Publicznych mówiącymi o przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równym traktowaniu wykonawców.

Zatem prosimy o wykreślenie tego zapisu lub o wyjaśnienie, czy Zamawiający dopuści do postępowania skaner który jest w stanie zeskanować książki o grubości grzbietu mniejszej tylko o 20mm tj. 150mm tak aby umożliwić zaoferowanie skanera o pozostałych parametrach znacząco przewyższających model OS12000 A1?

 

Odpowiedź:

Wymieniona wartość przedstawia maksymalną grubość zasobu jaki będzie skanowany.

 

Zapytanie 2:

W SIWZ określono minimalną długość promienia świetlnego ok. 70 cm

Wymóg 70cm jest od wielu lat używany przez firmę Digital Center do eliminowania jakiejkolwiek konkurencji z przetargów na skanery dziełowe. Tymczasem argument o rzekomej lepszej równomierności oświetlenia z uwagi na tak duże oddalenie światła jest absolutnie nieuzasadniony. Dowiodły tego choćby niezależne testy skanerów dokonane przez Archiwum Państwowe w Toruniu w których skaner OS 14000 A1 Zeutschel z oświetleniem oddalonym o ok. 70cm uzyskały najgorszy wynik ze wszystkich badanych modeli tj, ΔL 8,33. W tym samym teście najlepszy skaner i2S Quartz HD A1 z światłem oddalonym o ok. 30cm uzyskał wynik ΔL 0,2584. Przy czym skaner OS12000 A1 wyspecyfikowany w obecnym SIWZ jest skanerem przestarzałym i jego wynik może być znacząco gorszy niż w przypadku nowocześniejszej serii OS14000. Należy dodać iż Archiwum Państwowe w Toruniu ustaliło minimalną akceptowalną wartość na poziomie ΔL nie większej niż 6. Tym samym skanery Zeutschel OS14000 ze światłem oddalonym o 70cm nie spełniły nawet minimalnych wymagań równomierności oświetlenia stawianych w stosunku do skanerów dziełowych.

Zwracamy uwagę iż z punktu widzenia Zamawiającego ważny jest efekt końcowy skanowania, a nie technologia z pomocą której się ją osiąga. Jak wykazano wyżej odległość oświetlenia nie przekłada się na polepszenie równomierności oświetlenia. W związku z powyższym wnosimy o wykreślenie tego punktu bądź zmniejszenie wymogu oddalenia światła do ok. 30cm.

 

Odpowiedź:

Zamawiający wykreśla ten pkt. ze specyfikacji.

 

Zapytanie 3:

W SIWZ określono porty skanerów dopuszczając tylko jedną opcję tj. Firewire. Jest to rozwiązanie stosowane wyłącznie w starszych skanerach Zeutschel. Firma ta oraz inni producenci w swoich nowszych konstrukcjach od dawna już posługują się szybszym standardem jakim jest Gigabit Ethernet. Zwracamy uwagę iż z punktu widzenia Zamawiającego ważny jest efekt końcowy skanowania, a nie technologia z pomocą której się ją osiąga. Ograniczenie możliwych standardów złącz tylko do przestarzałego i wolniejszego Firewire nie znajduje żadnego uzasadnienia poza sztucznym ograniczeniem konkurencji. Dlatego prosimy o zmianę brzmienia obecnego wymogu na: „Porty: Firewire lub ETH”.

 

Odpowiedź:

Zamawiający zmienia brzmienie wymogu Porty: Firewire na Porty: Firewire lub 1000 Mbit/s Ethernet.

 

Zapytanie 4:

W SIWZ określono Funkcje skanera: automatyczna korekcja geometrii skanu

Zwracamy uwagę, iż funkcjonalność „automatycznej korekcji geometrii skanu” jest niezbędna wyłącznie w przypadku skanerów Zeutschel. W konstrukcjach tych głowica skanująca jest umieszczona niecentralnie, z tyłu nad górną krawędzią stołu. Tym samym prostokątny obiekt ułożony w środkowej części kołyski z tytułu zjawiska perspektywy zawsze będzie widziany przez głowicę jako trapez. Dlatego w przypadku skanerów Zeutschel niezbędna jest każdorazowa korekcja geometrii uzyskanych skanów do prostokąta. Jest to de facto softwarowa interpolacja w której odejmuje się piksele z dłuższego boku trapezu i dodaje sztucznie wytworzone piksele na boku krótszym. Tym samym tak uzyskany obraz nie jest wierną kopią oryginału. Kłóci się to z dobrymi praktykami skanowania czy np. Zarządzeniem Nr 8 Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z dnia 12 marca 2015 r. w sprawie digitalizacji zasobu archiwalnego archiwów państwowych, w których dąży się do wyeliminowania wpływu oprogramowania na uzyskany skan, a w przypadku kopii wzorcowych dopuszcza się jedynie kadrowanie.

Należy dodać, iż istnieją skanery w których głowica pracuje centralnie nad stołem, a tym samym nad skanowanym obiektem. Obraz rejestrowany w taki sposób nie jest zdeformowany do trapezu. Tym samym dokonywanie jakiejkolwiek korekty geometrycznej w tych skanerach jest zbędne i tym samym nieimplementowane w oprogramowanie skanera.

W związku z powyższym prosimy o wykreślenie wymogu „automatyczna korekcja geometrii skanu” gdyż nie jest on niezbędny dla konstrukcji o centralnym położeniu głowicy skanującej.

 

Odpowiedź:

Jeżeli w oferowanym produkcie nie występuje potrzeba korekty geometrycznej obiektu wynikająca z faktu jego budowy technicznej, należy wyszczególnić ten walor w specyfikacji technicznej skanera

 

Zapytanie 5:

W SIWZ określono Oprogramowania do skanera (funkcje): eliminację odbić i refleksów

Funkcjonalność eliminacji odbić i refleksów załącza do oprogramowania swoich skanerów jedynie firma Zeutschel. Inne firmy skupiają się na technologiach które umożliwiają uzyskanie skanów wolnych od tego rodzaju defektów (np. taka konstrukcja oświetlenia która sprzętowo eliminuje odbicia na etapie skanowania zamiast późniejszego retuszu softwarowego).

Ponadto z dobrych praktyk skanowania jasno wynika, iż skan na którym pojawia się jakikolwiek artefakt należy ponownie zeskanować układając obiekt w taki sposób aby nie powodował on odbić. Informacja w miejscu powstania odbicia jest bowiem bezpowrotnie tracona. Sztuczne „retuszowanie” refleksów poprzez ich zamazywanie z wykorzystaniem otaczających pikseli jest w praktyce niedopuszczalne.

Dlatego prosimy o wykreślenie z SIWZ sformułowania „eliminację odbić i refleksów”.

 

Odpowiedź:

Jeżeli skaner posiada oświetlenie które sprzętowo eliminuje odbicie na etapie skanowania zamiast późniejszego retuszu softwarowego, należy wymienić tę funkcję w specyfikacji technicznej, co równoznacznie skutkuje brakiem tej funkcji w oprogramowaniu.

 

Zapytanie 6:

W Kryterium II – Termin realizacji – o wadze aż 20 pkt. - 20 %, Zamawiający oczekuje niezwykle krótkich jak na realia dostawy skanerów dziełowych w formacie A1 terminów realizacji od 28 dni – 0 pkt aż do 14 dni – 20 pkt. Zwracamy uwagę, że skanery dziełowe z uwagi na swoja specyfikę i wartość nie są przedmiotami produkowanymi nadmiarowo i „na półkę”, a raczej indywidualnie po otrzymaniu zlecenia. Tym samym czas realizacji tego rodzaju zamówień w przetargach na skanery dziełowe dochodzi nawet do 60 dni.

Po analizie wszystkich przetargów na skanery A1 z ostatnich kilku lat należy stwierdzić iż w żadnym z tych postępowań nie określono terminu dostawy na mniej niż 6 tygodni.

Biorąc pod uwagę realizację zlecenia przez producenta dodatkowo utrudnioną z uwagi na okres urlopowy, transport skanera do Polski, dostawę, instalację, szkolenia itp., nie jest możliwe dostarczenie takiego urządzenia w 2 tygodnie. Chyba, że Wykonawca jest na tyle pewny przyznania zamówienia z uwagi na zamknięty na jego produkt SIWZ, iż posiada już taki skaner gotowy do dostawy dla WMBP im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. na stanie.

Prosimy zatem o ustanowienie w SIWZ realnego terminu dostawy tj. minimum 6 tygodni od podpisania umowy.

Utrzymanie obecnych zapisów będzie ewidentnym zaprzeczeniem uczciwej konkurencji i faworyzowaniem firmy która z góry założyła wygranie tego postępowania.

 

Odpowiedź:

Termin realizacji przedmiotowego zamówienia wynika z terminu realizacji umowy na dofinansowanie projektu.

 

Zapytanie 7:

Czy Zamawiający oczekuje dostawy skanera fabrycznie nowego, nieużywanego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2015 roku?

 

Odpowiedź:

Dostarczony sprzęt musi być fabrycznie nowy, wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi normami, posiadać niezbędne certyfikaty i instrukcje obsługi w języku polskim, licencje na oprogramowanie, deklaracje zgodności CE łącznie z oznakowaniem sprzętu.

 

Zapytanie 8:

W przygotowanej dokumentacji przetargowej nie znaleźliśmy miejsca na poinformowanie Zamawiającego jakiego typu sprzęt (np. producent/model/parametry techniczne)zostanie zaoferowany Zamawiającemu. Nie ma też wymogu dostarczenia broszur producentów. Tym samym nie Zamawiający nie ma żadnej możliwości zweryfikowania jaki sprzęt otrzyma oraz porównania jego parametrów z wymogami SIWZ. Prosimy o wyjaśnienie czy i gdzie takie informacje należy podać w ofercie.

 

Odpowiedź:

W Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia Zamawiający zawarł zapisy wymagające od Wykonawcy dostarczenia niezbędnych informacji dotyczących oferowanego sprętu.

Pkt. IX SIWZ ppkt6 Inne dokumenty jest:

·        Opis oferowanego przedmiotu zamówienia - nazwa producenta, model parametry na poziomie szczegółowości co najmniej jak w SIWZ-ie.

 

Odpowiedź-3.pdf


Do wszystkich Wykonawców

 

 

Nasz znak: A-30/8/15                                                            Data: 21.07.2015 r.

 

Dotyczy: postępowania o zamówienie publiczne na „Dostawę (wraz z  transportem) i instalację sprzętu wraz z oprogramowaniem do stworzenia infrastruktury-pracowni digitalizacji w ramach realizacji Wieloletniego Rządowego Programu Kultura+ - priorytet Digitalizacja (Dz. U. 2013 poz. 907 z późn. zmian.)

 

Zgodnie z art. 38 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych (D.U.2013 poz.907 z późn. zmian.) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. modyfikuje Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia w następujący sposób:

 

Pkt. XI ppkt. 9

 

Jest:

Ofertę należy złożyć w nieprzezroczystym i zamkniętym opakowaniu oznakowanym następująco:

 

OFERTA W POSTĘPOWANIU NA:

 

Dostawa (wraz z  transportem) i instalacja sprzętu wraz z oprogramowaniem do stworzenia infrastruktury-pracowni digitalizacji w ramach realizacji Wieloletniego Rządowego Programu Kultura+ - priorytet Digitalizacja.

(Nie otwierać przed 20.07.2015 r godz. 10:00)

 

Powinno być:

 

Ofertę należy złożyć w nieprzezroczystym i zamkniętym opakowaniu oznakowanym następująco:

 

OFERTA W POSTĘPOWANIU NA:

 

Dostawa (wraz z  transportem) i instalacja sprzętu wraz z oprogramowaniem do stworzenia infrastruktury-pracowni digitalizacji w ramach realizacji Wieloletniego Rządowego Programu Kultura+ - priorytet Digitalizacja.

(Nie otwierać przed 22.07.2015 r. godz. 12:00)

 


Do wszystkich wykonawców

 

 

Nasz znak: A-30/8/15                                                                               Data: 21.07.15 r.

 

 

Dotyczy: postępowania o zamówienie publiczne na „Dostawę (wraz z transportem) i instalację sprzętu wraz z oprogramowaniem do stworzenia infrastruktury - pracowni digitalizacji w ramach Wieloletniego Rządowego Programu Kultura+ priorytet Digitalizacja”.

 

Zgodnie z art. 38 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. 2013 poz. 907 z późn.zm.) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wlkp. im. Zbigniewa Herberta udziela odpowiedzi na otrzymane w dniu 20.07.2015 r. zapytanie:

 

Zapytanie 1:

W specyfikacji technicznej przedstawiającej minimalne wymagania odnośnie parametrów dostarczonych urządzeń Część 1 Skaner A1 z osprzętem i oprogramowanie, skaner do slajdów i negatywów (tabela dotycząca Monitora) Zamawiający zawarł zapis: Liczba wyświetlanych kolorów: 16,8 mln.

Z informacji jakie posiadamy wynika, iż wszystkie dostępne na rynku monitory spełniające jednocześnie pozostałe wymagania SIWZ posiadają liczbę wyświetlanych kolorów równą 16,77 mln (zazwyczaj podawane specyfikacjach producentów jako 16,7 mln).

Czy zamawiający uzna za spełniający wymagania SIWZ monitor, który posiada liczbę wyświetlanych kolorów równą 16,7 mln?

 

Odpowiedź:

Ze względu na trudności z dostępem do monitorów spełniających wymagania techniczne dotyczących posiada liczby wyświetlanych kolorów z innymi parametrami wymienionymi w specyfikacji technicznej, Zamawiający uzna monitor, który wyświetla 16,7 mln kolorów.

 

odpowiedź-4.pdf

2015-07-13
Sebastian

Ostatnia zmiana: 2015-08-07